İADE ŞARTLARI

 

Kargo ve iade şartları nelerdir?

esarpm.com, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm illere verdiğiniz her 89 TL ve üzeri siparişlerde Aras Kargo firması aracılığı ile ücretsiz kargo servisi sunar. İade/değişim taleplerinizde üründen kaynaklı bir durum olduğunda kargo bedeli esarpm.com‘a aittir. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri Aras Kargo firması ile göndermeniz gerekir. Aras Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri esarpm.com tarafından karşılanmamaktadır. Ürünlerimizin tümü indirimli olduğundan sizlere bu indirimleri sürekli yansıtabilmek için diğer iade ve değişim taleplerinde kargo ücreti Müşteri’ye aittir. Bu durumlarda kargo ücretini ürünü gönderirken ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı kargo firmamızdan indirimli tutar ile müşteri numaramız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Satıcıdan Kaynaklanmayan Sorunlardan (Kusurlardan) Dolayı İade Edilen Ürünlerde Kargo Bedeli Alıcıya (Müşteriye) Aittir. 

Gönderilerinizi yaparken Aras Kargo şubesine, alıcı olarak esarpm.com‘ın müşteri numarasını ( ……………………… ) vermeniz ve gönderinizi DOSYA olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen kargolarda anlaşmalı tutarın üzerinde üzerinde çıkacak ekstra kargo bedeli müşteriye aittir ve iade edilecek tutardan düşülecektir.

Sürat Kargo Müşteri Numaramız: …………………………. (esarpm.com)

 

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

esarpm.com‘dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla elinize ulaştıktan sonra yedi (7) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminin yapılabilmesi için iade edilecek ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, ütülenmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir.

İade işleminizi başlatabilmek için faturanızın arka yüzündeki iade & değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile beraber bize gönderilmelidir.

İşlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için IBAN numaranızı ve Hesap sahibi adını tam, eksiksiz ve dosdoğru yazmanız çok önemlidir.

İade etmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; ürünün size geldiği gibi, orjinal ütü izlerinden katlamanız, faturanızın tüm nüshalarını da kargo  paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iade tutarlarındna KDV ve diğer yasal giderler düşülerek iade yapılacaktır.

 

İade işlemi ne zaman yapılır?

İade etmek üzere esarpm.com‘a göndermiş olduğunuz siparişiniz önce “Kalite Kontrol Departmanı” tarafından kontrol edilir. İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size otomatik bir SMS gönderilir ve ürün bedeli belirttiğiniz banka hesap numarasına yapılır.

EFT ile yapılan iadeler aynı iş günü hesabınıza yansır. Kredi kartınıza yapılan işlemlerin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

esarpm.com‘dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla yedi (7) gün boyunca değişim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Değişim işleminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, ütülenmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir.

Değişim  işleminizi başlatabilmek için faturanızın arka yüzündeki iade & değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak, değişim yapmak istediğiniz ürün/ürünler ile beraber bize gönderilmelidir. Değişim için talep etmiş olduğunuz ürün/ürünler rezerve edilmemektedir, değişim için gönderdiğiniz ürün/ürünlerin kontrolünden sonra talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut ise değişimi gerçekleştirilmektedir. Talep etmiş olduğunuz ürün stoklarımızda mevcut değilse talebinize göre alışveriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza para iadeniz yapılabilir ve ya iade edilecek tutar kadar hediye çeki tanımlanabilir bu şekilde istediğiniz zaman bu hediye çekini site içerisinde kullanabilirsiniz.  Ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz yapılarak yeni siparişleriniz kargoya teslim edilerek işleminiz tamamlanır. Tahmini teslimat süremiz iş günü üzerinden hesaplandığı için belirtilen süreye hafta sonu ve resmi tatiller dahil değildir. Bu süreler arasında vermiş olduğunuz siparişleriniz, ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Değişim işlemi gerçekleştirmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; ürünün size geldiği gibi, orjinal ütü izlerinden katlamanız, faturanızın tüm nüshalarını da kargo paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir.

 

İade/ Değişim için ne kadar ücret ödemem gerekir?

esarpm.com‘dan yapacağınız alışverişlerinizde, iade/değişim işlemlerinizde de ürünün kusurlu olduğu hallerde kargo bedeli esarpm.com‘a aittir. Diğer hallerde müşteriye aittir.

İade/değişim taleplerinizde üründen kaynaklı bir durum olduğunda kargo bedeli esarpm.com‘a aittir. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri Aras Kargo firması ile göndermeniz gerekir. Aras Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri esarpm.com tarafından karşılanmamaktadır. Ürünlerimizin tümü indirimli olduğundan sizlere bu indirimleri sürekli yansıtabilmek için diğer iade ve değişim taleplerinde kargo ücreti Müşteri’ye aittir. Bu durumlarda kargo ücretini ürünü gönderirken ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı kargo firmamızdan indirimli tutar ile müşteri numaramız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli yaptığınız gönderilerde üründe bir kusur olmadığı hallerde sitemizde geçerli kargo bedeli müşteriye iade edilecek tutardan düşülecektir.

Gönderilerinizi yaparken Aras Kargo şubesine, alıcı olarak Eşarp M‘ın müşteri numarasını ( ……………………… ) vermeniz ve gönderinizi DOSYA olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen kargolarda anlaşmalı tutarın  üzerinde çıkacak ekstra kargo bedeli müşteriye aittir ve iade edilecek tutardan düşülecektir.

 

Sürat Kargo Müşteri Numaramız: ………………….   esarpm.com

 

Navigation
Kapat

Sepetim

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

Kişisel verileriniz bu web sitesindeki deneyiminizi desteklemek, hesabınıza erişimi yönetmek ve gizlilik ilkesi sayfamızda açıklanan diğer amaçlar için kullanılacaktır.

Zaten bir hesabınız var mı?

Kapat

Kategoriler